Product details
About This Product
Key Features
- Power Consumption: Maximum 5 W with IR cut filter on.
- Weather Proof: yes.
- Lens Mount: M12.
₹2,990.00 Original price was: ₹2,990.00.₹991.00Current price is: ₹991.00.
| Brand | BGT |
|---|---|
| IR Distance | 30-40 M |
| Camera | 2 MP |
| Lens Size | 8 mm |
| Image Sensor | 1/3 in Sony Super HAD CCD |
| Weight | 360 gm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Audio | 2 Way |
| Audio Compression | AAC & G711A |
| Audio Input | Built in Mic |
| Brand | AUSHA |
|---|---|
| Package Contents | 1 Pc CCTV Camera, 1 Pc Cable with User Manual & Screw Set |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 2 MP |
| Package Contents | 1 Pc Camera, 1 Pc Stand, 1 Pc Adapter, 1 Pc Manual & 1 Pc Screw Kit |
| Memory Card Support | 32 GB micro SD |
| Suitable for | Watch Home, Watch Office, Watch Shop & Baby Monitoring |
| Brand | Active Pixel |
|---|---|
| Body Material | ABS |
| Warranty | 1 Year |
| Camera lens Deatils | Dual Lens 3 MP+3 MP |
| Controls | Mobile App |
| Package Contents | 1 Pc Camera, 1 Pc Stand, 1 Pc Adapter, 1 Pc Manual & 1 Pc Screw Kit |
| Video Resulation | 1536P |
| Audio Input | 38 db |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Applications | Campsites, Construction Site, Farm & Fish Pond |
| Audio | Two Way Audio |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | Tappo C225 |
| Warranty | 2 Year |
| Camera | 4MP |
| Network | Wi-Fi Protocol: IEEE 802.11b/g/n & 2.4 GHz Protocol: TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP & ONVIF Security: 128 bit AES Encryption with SSL/TLS |
| Resulation | 2K QHD (2560x1440 px) |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Additional Details | Input Trigger: Motion Detection, Person Detection, Line-Crossing Detection, Camera Tampering, Baby Crying Detection, Vehicle Detection, Pet Detection, Cat Meows Detection, Dog Bark Detection, Glass Break Detection & Smoke Alarm Detection |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.