Product details
About This Product
Key Features
- Power Consumption: Maximum 5 W with IR cut filter on.
- Weather Proof: yes.
- Lens Mount: M12.
₹2,990.00 Original price was: ₹2,990.00.₹991.00Current price is: ₹991.00.
| Brand | BGT |
|---|---|
| IR Distance | 30-40 M |
| Camera | 2 MP |
| Lens Size | 8 mm |
| Image Sensor | 1/3 in Sony Super HAD CCD |
| Weight | 360 gm |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Storage Capicity | Up To 128 GB |
| Body Material | ABS |
| Camera | 4MP |
| Resulation | 1080p |
| IR distance | 8-10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Audio | Two Way Audio |
|
Brand |
|
|
Additional Details |
WDR: DWDR |
|
Current |
1 Amp |
|
DC Voltage |
12 V DC |
| Video Frame Rate | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
|---|---|
| Resulation | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Memory Card Support | 128 GB |
| Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | Solar: 12000 mAh |
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | Tappo C225 |
| Warranty | 2 Year |
| Camera | 4MP |
| Network | Wi-Fi Protocol: IEEE 802.11b/g/n & 2.4 GHz Protocol: TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP & ONVIF Security: 128 bit AES Encryption with SSL/TLS |
| Resulation | 2K QHD (2560x1440 px) |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Additional Details | Input Trigger: Motion Detection, Person Detection, Line-Crossing Detection, Camera Tampering, Baby Crying Detection, Vehicle Detection, Pet Detection, Cat Meows Detection, Dog Bark Detection, Glass Break Detection & Smoke Alarm Detection |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Night Vision | up to 10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Camera | 12 MP |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.