Product details
About This Product
Key Features
- CP Plus Brand Aligned Partner.
- Auto Back Light Comp..
- ICR Support.
₹30,245.00 Original price was: ₹30,245.00.₹13,469.00Current price is: ₹13,469.00.
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Camera | 2.4 MP |
| Chanel | DVR: IP Input: 8+1 & Each Channel Upto 5MP |
| Dimensions | Dome Camera: 108x108x73.5 mm Bullet Camera: 154.6x71x71 mm DVR: 197x192x38 mm |
| Video Output | DVR: 1920×1080, 1280×1024 & 1280×720 |
| Package Contents | 4Pcs 2.4MP Dome Camera, 4Pcs Bullet Camera, 1Pc 8 channel DVR without Hard Disk, 2Pcs 5A Power Supply, 90 m Co-axial Cable & 1.5m HDMI Cable |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Camera | 12 MP |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Storage Capicity | Up To 128 GB |
| Body Material | ABS |
| Camera | 4MP |
| Resulation | 1080p |
| IR distance | 8-10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Audio | Two Way Audio |
|
Brand |
|
|
Additional Details |
WDR: DWDR |
|
Current |
1 Amp |
|
DC Voltage |
12 V DC |
| Video Frame Rate | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
|---|---|
| Resulation | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | XUGA |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 8MP |
| Model | X82C |
| IR Distance | 15-30M |
| Night Vison | R-Cut with Auto Switching, Dual Light Source |
| Audio Input | 38 db |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.