Product details
About This Product
Key Features
- Cloud/SD Card Secure Data Storage.
- Camera Support Airtel & Vodafone Sim Card Only.
- Smart Detection, Two-Way Audio, PTZ & Remote APP.
₹19,999.00 Original price was: ₹19,999.00.₹8,079.00Current price is: ₹8,079.00.
| Brand | Active Pixel |
|---|---|
| Camera | 2 MP+2 MP |
| Battery Capacity | 12000 mAh |
| Package Contents | 1x 4G Solar Camera (Included Battery ), 1x Manual, 1x Screw Kit & 1x Solar Panel |
| Country of Origin | China |
| Warranty | 1Year |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |
| Brand | ApnaCam |
|---|---|
| Memory Card Support | Up To 128GB |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 720P,1080P |
| IR Distance | 30M |
| Suitable For | Indoor&Outdoor Security |
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| Colour | White |
| Frequency | Wi-Fi: 2.4 GHz |
| Functions | Wide Angle, Built-in Siren, Two Way Audio, Abnormal Sound Detection, Night Vision, Alarm I/O & Built-in Mic |
| Memory Storage | 256GB |
| Model | V4K |
| Package Content | 1 Pc Charging Head, 1 Pc Power Cable, 1 Accessory Kit & User Manual |
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Camera | 12 MP |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Memory Card Support | 128 GB |
| Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | Solar: 12000 mAh |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.