Product details
Key Features
- Intelligent Motion Tracking Technology.
- Intrusion Activated Siren & Wide-Angle View.
- Integrated Mic For Live Talk-Back.
₹6,399.00 Original price was: ₹6,399.00.₹2,809.00Current price is: ₹2,809.00.
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Night Vision | up to 10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | OneXsale |
|---|---|
| Additional Details | Record Time: 720 hr |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 2MP |
| IR Distains | 20 M |
| Package Content | 1 Pc Camera, 1 Pc Charging Cable, Mount & User Manual |
| Brand | D-Link |
|---|---|
| Camera | 5 MP |
| Warranty | 2 Year |
| Digital Zoom | 16X |
| IR Distance | 30 M |
| Image Sensor | 1/3 inch Progressive CMOS Sensor |
| Protocol | IPV4, TCP/IP, HTTP, HTTPS, UDP, RTSP, FTP, DHCP, DDNS, NTP, SMTP, UPnP, Alarm Server & IP Filter |
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Current | 1 Amp |
| Camera | 2+2MP |
| Distance | IR: >30 m |
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 1080p |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Suitable For | Home, Office, Shop & Support 10X Digital Zoom |
| Country of origin | India |
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
| Brand | Cp Plus |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| Warranty | 1 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 4 MP PS CMOS |
| Protocols | IPv4, IPv6, HTTP, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, InstaOn Cloud, ONVIF (Profile S & Profile T) & CGI |
| Software | CMS: KVMS Pro Mobile: iCMOB & gCMOB |
| Video Streaming | Main Stream: 2560x1440 at (1-25/30 fps) |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.