Product details
Key Features
- 1080p Full HD: Captures Clear, High-Definition Video.
- Night Vision & Wi-Fi: Offers Low-Light Recording & Remote Viewing Via Mobile.
- Motion Detection Mode & Wi-Fi USB Charger Camera.
₹3,999.00 Original price was: ₹3,999.00.₹2,455.00Current price is: ₹2,455.00.
| Brand | AUSHA |
|---|---|
| Camera | 2 MP |
| Warranty | 1 Years |
| Package Contents | 1 Pc Camera, Card Reader & User Manual |
| Country of origin | China |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 1080p |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Suitable For | Home, Office, Shop & Support 10X Digital Zoom |
| Country of origin | India |
| Brand | ApnaCam |
|---|---|
| Memory Card Support | Up To 128GB |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 720P,1080P |
| IR Distance | 30M |
| Suitable For | Indoor&Outdoor Security |
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Applications | Campsites, Construction Site, Farm & Fish Pond |
| Audio | Two Way Audio |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Battery Type | Lithium |
| Camera | 3MP+3MP |
| Battery Capacity | 18000 mAh |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.