Product details
About This Product
Key Features
- Exclusive 2 Years warranty with Cybernautt Support.
- Day & Night Colour Vision Cameras.
- IP66 Weatherproof Camera.
₹14,909.00 Original price was: ₹14,909.00.₹6,119.00Current price is: ₹6,119.00.
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Camera | 2.4 MP |
| Cable Length | 50 M |
| Network interface | 10/100 Mbps Ethernet (RJ-45) |
| Video Output | Optional: AHD/TVI/CVI/CVBS |
| Package Contents | 1 Kit Contains of 1 Pcs Dome Camera, 2 Pcs Bullet Camera, 4 Ch DVR, 4 Ch SMPS, 50m Copper Cable & Connectors |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | China |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | Tappo C225 |
| Warranty | 2 Year |
| Camera | 4MP |
| Network | Wi-Fi Protocol: IEEE 802.11b/g/n & 2.4 GHz Protocol: TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP & ONVIF Security: 128 bit AES Encryption with SSL/TLS |
| Resulation | 2K QHD (2560x1440 px) |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Additional Details | Input Trigger: Motion Detection, Person Detection, Line-Crossing Detection, Camera Tampering, Baby Crying Detection, Vehicle Detection, Pet Detection, Cat Meows Detection, Dog Bark Detection, Glass Break Detection & Smoke Alarm Detection |
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Memory Card Support | 128 GB |
| Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | Solar: 12000 mAh |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Hikvision | ||
|---|---|---|---|
| Additional Details | Controller Type: Iris | ||
| Warranty | 1 Year | ||
| Frame Rate | Main Stream: 20 fps (25601440) & 25 fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 50 Hz, 20 fps (25601440) & 30fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 60 Hz | ||
| Connectivity | Wi-fi & Wired | ||
| Interface | 1 RJ45 10M/100M | Customer Care Number | 1800 222 699 |
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Storage Capicity | Up To 128 GB |
| Body Material | ABS |
| Camera | 4MP |
| Resulation | 1080p |
| IR distance | 8-10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Audio | Two Way Audio |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.