Product details
Key Features
- Supports Two-way Audio.
- Built-in High-sensitivity Mic & Speaker.
- 4G Connection & Scan the QR Code to Easily Connect the Camera.
₹11,899.00 Original price was: ₹11,899.00.₹4,899.00Current price is: ₹4,899.00.
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Night Vision | up to 10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
|
Brand |
OneXsale |
|
Additional Details |
Record Time: 720 hr |
|
Body Material |
Polycarbonate |
|
Camera |
5 MP |
|
Colour |
White |
|
Compatible For |
Android & iOS |
|
IR Distance |
10 m |
|
Image Sensor |
CMOS |
|
Lens Size |
4 mm |
|
Mounting |
Wall & Ceiling Mounted |
|
Number of LEDs |
IR: 22 |
|
Operating Temperature |
0-55 deg C |
|
Package Contents |
1 Pc Camera, 1 Pc Adapter, Mounting Kit & User Manual |
|
Power Consumption |
5 W |
|
Protection Class |
IP66 |
|
Recording Format |
H.265 |
|
Resolution |
1080p |
|
Video Format |
AVI |
|
Video Frame Rate |
30 fps |
|
View Angle |
355 deg |
|
Voltage |
12 V |
|
Country of origin |
India |
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | Tappo C225 |
| Warranty | 2 Year |
| Camera | 4MP |
| Network | Wi-Fi Protocol: IEEE 802.11b/g/n & 2.4 GHz Protocol: TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP & ONVIF Security: 128 bit AES Encryption with SSL/TLS |
| Resulation | 2K QHD (2560x1440 px) |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Additional Details | Input Trigger: Motion Detection, Person Detection, Line-Crossing Detection, Camera Tampering, Baby Crying Detection, Vehicle Detection, Pet Detection, Cat Meows Detection, Dog Bark Detection, Glass Break Detection & Smoke Alarm Detection |
| Brand | Secureye |
|---|---|
| IR Distance | 20 M |
| Camera | 5 MP |
| Warranty | 1 Year |
| From Factor & material | Bullet & Plastic |
| Country of origin | India |
|
Brand |
AUSHA |
|
Camera |
2 MP |
|
Memory Card Support |
128 GB micro SD |
|
Package Contents |
1 Pc Wi-Fi Camera, 1 Pc Micro USB Cable & User Manual |
|
Resolution |
1080p |
|
Suitable For |
Watch Home, Watch Office, Watch Shop & Baby Monitoring |
|
Warranty |
1 Year |
|
Country of origin |
China |
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 1080p |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Suitable For | Home, Office, Shop & Support 10X Digital Zoom |
| Country of origin | India |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.