Product details
Key Features
- Intelligent Motion Tracking Technology.
- Intrusion Activated Siren & Wide-Angle View.
- Integrated Mic For Live Talk-Back.
₹6,399.00 Original price was: ₹6,399.00.₹2,809.00Current price is: ₹2,809.00.
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Night Vision | up to 10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |
| Brand | Cp Plus |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| Warranty | 1 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 4 MP PS CMOS |
| Protocols | IPv4, IPv6, HTTP, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, InstaOn Cloud, ONVIF (Profile S & Profile T) & CGI |
| Software | CMS: KVMS Pro Mobile: iCMOB & gCMOB |
| Video Streaming | Main Stream: 2560x1440 at (1-25/30 fps) |
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 1080p |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Suitable For | Home, Office, Shop & Support 10X Digital Zoom |
| Country of origin | India |
|
Brand |
|
|
Additional Details |
WDR: DWDR |
|
Current |
1 Amp |
|
DC Voltage |
12 V DC |
| Video Frame Rate | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
|---|---|
| Resulation | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | ApnaCam |
|---|---|
| Memory Card Support | Up To 128GB |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 720P,1080P |
| IR Distance | 30M |
| Suitable For | Indoor&Outdoor Security |
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Model | CNI-D5M4LVFMP |
| Warranty | 2 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 5MP CMOS Sensor |
| Network | RJ45 Ethernet Interface, 10M/100M Adaptive |
| Network Prtocols | HTTP, RTSP, DHCP, NTP & ONVIF |
| Interface | Application: ONVIF |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.