Product details
About This Product
Key Features
- Cloud/SD Card Secure Data Storage.
- Camera Support Airtel & Vodafone Sim Card Only.
- Smart Detection, Two-Way Audio, PTZ & Remote APP.
₹19,999.00 Original price was: ₹19,999.00.₹8,079.00Current price is: ₹8,079.00.
| Brand | Active Pixel |
|---|---|
| Camera | 2 MP+2 MP |
| Battery Capacity | 12000 mAh |
| Package Contents | 1x 4G Solar Camera (Included Battery ), 1x Manual, 1x Screw Kit & 1x Solar Panel |
| Country of Origin | China |
| Warranty | 1Year |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Power Source | Solar & Battery |
| IR Distance | 30 M |
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Memory Card Support | 128 GB |
| Body Material | ABS |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Night Vision | up to 10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Applications | Campsites, Construction Site, Farm & Fish Pond |
| Audio | Two Way Audio |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Brand | Hikvision | ||
|---|---|---|---|
| Additional Details | Controller Type: Iris | ||
| Warranty | 1 Year | ||
| Frame Rate | Main Stream: 20 fps (25601440) & 25 fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 50 Hz, 20 fps (25601440) & 30fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 60 Hz | ||
| Connectivity | Wi-fi & Wired | ||
| Interface | 1 RJ45 10M/100M | Customer Care Number | 1800 222 699 |
| Brand | OneXsale |
|---|---|
| Additional Details | Record Time: 720 hr |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 2MP |
| IR Distains | 20 M |
| Package Content | 1 Pc Camera, 1 Pc Charging Cable, Mount & User Manual |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.