-
Hikvision EVteQ 4MP CMOS Network Turret Dome Camera, DS-2CD1343G0-I, NVR Enabled
₹4,800.00₹4,800.00×
“Hikvision EVteQ 4MP CMOS Network Turret Dome Camera, DS-2CD1343G0-I, NVR Enabled” has been added to your cart. View cart
BGT 700 TVL Bullet CCTV Camera, BGT 9120 TS
Rated 0 out of 5
0 Reviews
In stock
₹2,990.00 Original price was: ₹2,990.00.₹991.00Current price is: ₹991.00.
Product Specifications
| Brand | BGT |
|---|---|
| IR Distance | 30-40 M |
| Camera | 2 MP |
| Lens Size | 8 mm |
| Image Sensor | 1/3 in Sony Super HAD CCD |
| Weight | 360 gm |
- Estimated delivery time 3-7 days
- 12 months warranty at Genuine Warranty Center.
- Whats in the box: charging cable and block
Product details
About This Product
Key Features
- Power Consumption: Maximum 5 W with IR cut filter on.
- Weather Proof: yes.
- Lens Mount: M12.
Customers Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Godrej Ace Pro 3MP+3MP Smart Dual Lens PTZ 4G Sim Camera with 10X Zoom, Night Vision, Two Way Audio, Human/Motion Detect & Support SD Upto 256GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Battery Type | Lithium |
| Camera | 3MP+3MP |
| Battery Capacity | 18000 mAh |
Ezviz C8C Full HD 1080P IP65 White Outdoor Pan/Tilt Camera with Color Night Vision, CS-C8C
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
TP-Link VIGI C330I 3MP 4mm Outdoor IR Bullet Network IP Camera with Human & Vehicle Classification, NVR Enable, Smart Detect & IP67 Waterproof
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |
Godrej STI-FD30IR4M-1080PAS 2MP 3.6mm Dome Network IP Camera with Alarm, Audio, DWDR, Motion Detection, PoE & NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
|
Brand |
|
|
Additional Details |
WDR: DWDR |
|
Current |
1 Amp |
|
DC Voltage |
12 V DC |
| Video Frame Rate | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
|---|---|
| Resulation | 1080/720p (60 Hz: 1-30 fps, 50 Hz: 1-25 fps) |
| Warranty | 1 Year |
ApnaCam 4G Solar Battery Powered 5MP Solar Sim CCTV Camera Outdoor & Indoor Card Supported with IP66 Waterproof & Pan Tilt Smart Security Camera
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | ApnaCam |
|---|---|
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Body Material | Polycarbonate |
| Additional Details | Recording Time: 720 hrs Number of Channels: 4 Application Supported: V380 Pro App Storage Type: Cloud & Memory Card |
Cybernautt CNI-D5M4LVFMP 5MP HD Dome Network IP Camera with Colour Night Vision, Human Detect, Motion Detect, Two Way Audio & NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Model | CNI-D5M4LVFMP |
| Warranty | 2 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 5MP CMOS Sensor |
| Network | RJ45 Ethernet Interface, 10M/100M Adaptive |
| Network Prtocols | HTTP, RTSP, DHCP, NTP & ONVIF |
| Interface | Application: ONVIF |







There are no reviews yet.