“Cybernautt V4K 4MP Dual Lens Full HD Smart Wi-Fi Camera with Colour Night Vision, Human & Motion Detect, 2 Way Audio, Alarm & Support 256GB SD” has been added to your cart. View cart
Prama 4 MP Colour IP Camera, PT-NC143D3-LD, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 Reviews
In stock
₹4,479.00
Product Specifications
| Brand | PRAMA |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| IR Distance | 30 M |
| Sensor | CMOS |
- Estimated delivery time 3-7 days
- 12 months warranty at Genuine Warranty Center.
- Whats in the box: charging cable and block
Product details
Key Features
- Water & Dust Resistant.
- Efficient H.265+ Compression Technology.
- Clear Imaging Against Strong Back Light Due to DWDR Technology.
Customers Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Godrej Ace Pro 4G Dual Lens 4MP PT Smart SIM Camera with Built-in Mic & Speaker, IP66, Human Detect, 2 Way Talk, Alexa & SD Support Upto 256GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
AUSHA C2 2MP 1080p Full HD Wi-Fi Home Security Camera with 360 Degree Panoramic View, Cloud Service & Night Vision
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | AUSHA |
|---|---|
| Package Contents | 1 Pc CCTV Camera, 1 Pc Cable with User Manual & Screw Set |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 2 MP |
| Package Contents | 1 Pc Camera, 1 Pc Stand, 1 Pc Adapter, 1 Pc Manual & 1 Pc Screw Kit |
| Memory Card Support | 32 GB micro SD |
| Suitable for | Watch Home, Watch Office, Watch Shop & Baby Monitoring |
Cybernautt X12S 8MP Quad HD 4G Solar SIM Camera with 8000mAh Battery, Alarm, Waterproof & Support SD up to 128GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Applications | Campsites, Construction Site, Farm & Fish Pond |
| Audio | Two Way Audio |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
TP-Link VIGI C330I 3MP 4mm Outdoor IR Bullet Network IP Camera with Human & Vehicle Classification, NVR Enable, Smart Detect & IP67 Waterproof
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |
OneXsale 2MP 1080p Magnetic Wireless Smart WiFi Camera with Night Vision
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | OneXsale |
|---|---|
| Additional Details | Record Time: 720 hr |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 2MP |
| IR Distains | 20 M |
| Package Content | 1 Pc Camera, 1 Pc Charging Cable, Mount & User Manual |
Trueview T18178-AE 2MP + 2MP 4G Smart Linkage Dual Lens Pan-Tilt SIM Camera with Dual Monitoring, Active Defense Siren & Motion Tracking
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Current | 1 Amp |
| Camera | 2+2MP |
| Distance | IR: >30 m |







There are no reviews yet.