-
-
-
Godrej SeeThru 2MP Full HD CCTV Camera Kit without Hard Disk, Godrej2MP2DOME1BULLET
₹7,250.00₹7,250.00× -
-
-
-
-
Godrej SeeThru 1MP Full HD CCTV Camera Kit with Hard Disk, Godrej1MP1DOME1BULLET
₹8,575.00₹8,575.00× -
-
“Trueview 3MP Smart Security Cube CCTV Camera for Home, Office, Shop & Support 10X Digital Zoom” has been added to your cart. View cart
Prama 4 MP Colour IP Camera, PT-NC143D3-LD, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 Reviews
In stock
₹4,479.00
Product Specifications
| Brand | PRAMA |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| IR Distance | 30 M |
| Sensor | CMOS |
- Estimated delivery time 3-7 days
- 12 months warranty at Genuine Warranty Center.
- Whats in the box: charging cable and block
Product details
Key Features
- Water & Dust Resistant.
- Efficient H.265+ Compression Technology.
- Clear Imaging Against Strong Back Light Due to DWDR Technology.
Customers Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
TP-Link VIGI C330I 3MP 4mm Outdoor IR Bullet Network IP Camera with Human & Vehicle Classification, NVR Enable, Smart Detect & IP67 Waterproof
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |
Cybernautt X12S 8MP Quad HD 4G Solar SIM Camera with 8000mAh Battery, Alarm, Waterproof & Support SD up to 128GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Applications | Campsites, Construction Site, Farm & Fish Pond |
| Audio | Two Way Audio |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
ApnaCam IP 3MP Wireless Outdoor Bullet Smart WiFi Camera with Waterproof, Color Night Vision, 2 Way Audio & Cloud Storage
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | ApnaCam |
|---|---|
| Memory Card Support | Up To 128GB |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 3MP |
| Resulation | 720P,1080P |
| IR Distance | 30M |
| Suitable For | Indoor&Outdoor Security |
CP Plus CP-UNC-TA41PL3-Y 4MP 30m Plastic IR Network Bullet Camera, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cp Plus |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| Warranty | 1 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 4 MP PS CMOS |
| Protocols | IPv4, IPv6, HTTP, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, InstaOn Cloud, ONVIF (Profile S & Profile T) & CGI |
| Software | CMS: KVMS Pro Mobile: iCMOB & gCMOB |
| Video Streaming | Main Stream: 2560x1440 at (1-25/30 fps) |
Godrej Ace Pro 3MP+3MP Smart Dual Lens PTZ 4G Sim Camera with 10X Zoom, Night Vision, Two Way Audio, Human/Motion Detect & Support SD Upto 256GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Battery Type | Lithium |
| Camera | 3MP+3MP |
| Battery Capacity | 18000 mAh |
Hikvision EVteQ 4MP CMOS Network Turret Dome Camera, DS-2CD1343G0-I, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Hikvision | ||
|---|---|---|---|
| Additional Details | Controller Type: Iris | ||
| Warranty | 1 Year | ||
| Frame Rate | Main Stream: 20 fps (25601440) & 25 fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 50 Hz, 20 fps (25601440) & 30fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 60 Hz | ||
| Connectivity | Wi-fi & Wired | ||
| Interface | 1 RJ45 10M/100M | Customer Care Number | 1800 222 699 |







There are no reviews yet.