“Godrej Ace Pro 3MP+3MP Smart Dual Lens PTZ 4G Sim Camera with 10X Zoom, Night Vision, Two Way Audio, Human/Motion Detect & Support SD Upto 256GB” has been added to your cart. View cart
Prama 4 MP Colour IP Camera, PT-NC143D3-LD, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 Reviews
In stock
₹4,479.00
Product Specifications
| Brand | PRAMA |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| IR Distance | 30 M |
| Sensor | CMOS |
- Estimated delivery time 3-7 days
- 12 months warranty at Genuine Warranty Center.
- Whats in the box: charging cable and block
Product details
Key Features
- Water & Dust Resistant.
- Efficient H.265+ Compression Technology.
- Clear Imaging Against Strong Back Light Due to DWDR Technology.
Customers Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cybernautt X12S 8MP Quad HD 4G Solar SIM Camera with 8000mAh Battery, Alarm, Waterproof & Support SD up to 128GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Applications | Campsites, Construction Site, Farm & Fish Pond |
| Audio | Two Way Audio |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
CP Plus CP-UNC-TA41PL3-Y 4MP 30m Plastic IR Network Bullet Camera, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cp Plus |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| Warranty | 1 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 4 MP PS CMOS |
| Protocols | IPv4, IPv6, HTTP, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, InstaOn Cloud, ONVIF (Profile S & Profile T) & CGI |
| Software | CMS: KVMS Pro Mobile: iCMOB & gCMOB |
| Video Streaming | Main Stream: 2560x1440 at (1-25/30 fps) |
ApnaCam 4G Solar Battery Powered 5MP Solar Sim CCTV Camera Outdoor & Indoor Card Supported with IP66 Waterproof & Pan Tilt Smart Security Camera
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | ApnaCam |
|---|---|
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Body Material | Polycarbonate |
| Additional Details | Recording Time: 720 hrs Number of Channels: 4 Application Supported: V380 Pro App Storage Type: Cloud & Memory Card |
Power Pixel 8MP 4G Dual Lens 4K PTZ IP Solar Sim CCTV Camera with 12000mAh Solar Panel, PIR Human & Motion Tracking
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Memory Card Support | 128 GB |
| Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | Solar: 12000 mAh |
Trueview T18178-AE 2MP + 2MP 4G Smart Linkage Dual Lens Pan-Tilt SIM Camera with Dual Monitoring, Active Defense Siren & Motion Tracking
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Current | 1 Amp |
| Camera | 2+2MP |
| Distance | IR: >30 m |
TP-Link VIGI C330I 3MP 4mm Outdoor IR Bullet Network IP Camera with Human & Vehicle Classification, NVR Enable, Smart Detect & IP67 Waterproof
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |







There are no reviews yet.