“AUSHA C2 2MP 1080p Full HD Wi-Fi Home Security Camera with 360 Degree Panoramic View, Cloud Service & Night Vision” has been added to your cart. View cart
Prama 4 MP Colour IP Camera, PT-NC143D3-LD, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 Reviews
In stock
₹4,479.00
Product Specifications
| Brand | PRAMA |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| IR Distance | 30 M |
| Sensor | CMOS |
- Estimated delivery time 3-7 days
- 12 months warranty at Genuine Warranty Center.
- Whats in the box: charging cable and block
Product details
Key Features
- Water & Dust Resistant.
- Efficient H.265+ Compression Technology.
- Clear Imaging Against Strong Back Light Due to DWDR Technology.
Customers Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
TP-Link VIGI C330I 3MP 4mm Outdoor IR Bullet Network IP Camera with Human & Vehicle Classification, NVR Enable, Smart Detect & IP67 Waterproof
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |
ApnaCam 4G Solar Battery Powered 5MP Solar Sim CCTV Camera Outdoor & Indoor Card Supported with IP66 Waterproof & Pan Tilt Smart Security Camera
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | ApnaCam |
|---|---|
| Battery Capacity | 8000 mAh |
| Body Material | Polycarbonate |
| Additional Details | Recording Time: 720 hrs Number of Channels: 4 Application Supported: V380 Pro App Storage Type: Cloud & Memory Card |
Trueview T18178-AE 2MP + 2MP 4G Smart Linkage Dual Lens Pan-Tilt SIM Camera with Dual Monitoring, Active Defense Siren & Motion Tracking
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Current | 1 Amp |
| Camera | 2+2MP |
| Distance | IR: >30 m |
Godrej Ace Pro 3MP+3MP Smart Dual Lens PTZ 4G Sim Camera with 10X Zoom, Night Vision, Two Way Audio, Human/Motion Detect & Support SD Upto 256GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Battery Type | Lithium |
| Camera | 3MP+3MP |
| Battery Capacity | 18000 mAh |
XUGA X82C 8MP HD Dual Lens Smart Wi-Fi Camera with Two Way Audio, Motion Detect, Colour Night Vision, Alarm, Waterproof & Support SD upto 256GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | XUGA |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 8MP |
| Model | X82C |
| IR Distance | 15-30M |
| Night Vison | R-Cut with Auto Switching, Dual Light Source |
| Audio Input | 38 db |
CP PLUS CP-Z43A 4MP Outdoor Wi-Fi 360 deg Pan & Tilt Camera with Colour Night Vision, 2-Way Talk, Motion Detection & IP65 Water Resistance
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Storage Capicity | Up To 128 GB |
| Body Material | ABS |
| Camera | 4MP |
| Resulation | 1080p |
| IR distance | 8-10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Audio | Two Way Audio |







There are no reviews yet.