“TP-Link Tapo C225 4MP 2K QHD 1440p PT Indoor Smart WiFi Camera with AI, Starlight Sensor, Night Vision, Alexa Google & Apple Home Compatibility” has been added to your cart. View cart
Prama PT-HTH702E-ITPF 5MP 20m EXIR 4in1 Dome Camera
Rated 0 out of 5
0 Reviews
In stock
₹4,999.00 Original price was: ₹4,999.00.₹1,669.00Current price is: ₹1,669.00.
Product Specifications
| Brand | Prama |
|---|---|
| Camera | 5 MP |
| Warranty | Every Prama Product comes with 5 Years of Warranty |
| Connectivity | Technology: Wired Protocol: Wi-Fi |
| IR Distance | Up to 20M |
| Lens Size | 2.4 mm, 2.8 mm, 3.6 mm & 6 mm |
| Country of origin | India |
- Estimated delivery time 3-7 days
- 12 months warranty at Genuine Warranty Center.
- Whats in the box: charging cable and block
Product details
Key Features
- TVI, AHD, CVI & CVBS.
Customers Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CP Plus CP-UNC-TA41PL3-Y 4MP 30m Plastic IR Network Bullet Camera, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cp Plus |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| Warranty | 1 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 4 MP PS CMOS |
| Protocols | IPv4, IPv6, HTTP, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, InstaOn Cloud, ONVIF (Profile S & Profile T) & CGI |
| Software | CMS: KVMS Pro Mobile: iCMOB & gCMOB |
| Video Streaming | Main Stream: 2560x1440 at (1-25/30 fps) |
Ezviz C8C Full HD 1080P IP65 White Outdoor Pan/Tilt Camera with Color Night Vision, CS-C8C
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
Godrej EVE PRO 5MP Pan & Tilt Smart Wi-Fi Camera for Home with 350 deg, 2 Way Audio & Smart Motion Tracking
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Night Vision | up to 10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
Cybernautt CNI-D5M4LVFMP 5MP HD Dome Network IP Camera with Colour Night Vision, Human Detect, Motion Detect, Two Way Audio & NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Model | CNI-D5M4LVFMP |
| Warranty | 2 Year |
| Image sensor | 1/3 inch 5MP CMOS Sensor |
| Network | RJ45 Ethernet Interface, 10M/100M Adaptive |
| Network Prtocols | HTTP, RTSP, DHCP, NTP & ONVIF |
| Interface | Application: ONVIF |
TP-Link VIGI C330I 3MP 4mm Outdoor IR Bullet Network IP Camera with Human & Vehicle Classification, NVR Enable, Smart Detect & IP67 Waterproof
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Additional Details | Day & Night Mechanism: IR Cut Filter WDR : DWDR & Simultaneous Live View: 3 Main Streams & 3 Sub-Streams Client: VIGI App, VIGI Security Manager, VIGI NVR & Web Smart Event: Human & Vehicle Classification, Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, Human Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection & Object Removal Detection Basic Event: Motion Detection, Camera Tampering Detection & Exception Illegal Login Trigger Notification: ONVIF & HTTPS |
| Warranty | 3 Year |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Resulation | Main Stream: 2560x1440, 2304x1296, 2048x1280 & 1920x1080 . |
| Package Contents | VIGI Network Camera, Quick Start Guide, Waterproof Cable Attachments & Mounting Accessories (Screws, Drywall Anchors & Hex Key) |
| Security | Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter & Digest Authentication |
| Interface | Application: ONVIF |
Cybernautt V4K 4MP Dual Lens Full HD Smart Wi-Fi Camera with Colour Night Vision, Human & Motion Detect, 2 Way Audio, Alarm & Support 256GB SD
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| Colour | White |
| Frequency | Wi-Fi: 2.4 GHz |
| Functions | Wide Angle, Built-in Siren, Two Way Audio, Abnormal Sound Detection, Night Vision, Alarm I/O & Built-in Mic |
| Memory Storage | 256GB |
| Model | V4K |
| Package Content | 1 Pc Charging Head, 1 Pc Power Cable, 1 Accessory Kit & User Manual |






There are no reviews yet.