“XUGA X82C 8MP HD Dual Lens Smart Wi-Fi Camera with Two Way Audio, Motion Detect, Colour Night Vision, Alarm, Waterproof & Support SD upto 256GB” has been added to your cart. View cart
Prama 4 MP Colour IP Camera, PT-NC143D3-LD, NVR Enabled
Rated 0 out of 5
0 Reviews
In stock
₹4,479.00
Product Specifications
| Brand | PRAMA |
|---|---|
| Camera | 4 MP |
| IR Distance | 30 M |
| Sensor | CMOS |
- Estimated delivery time 3-7 days
- 12 months warranty at Genuine Warranty Center.
- Whats in the box: charging cable and block
Product details
Key Features
- Water & Dust Resistant.
- Efficient H.265+ Compression Technology.
- Clear Imaging Against Strong Back Light Due to DWDR Technology.
Customers Reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Godrej Ace Pro 4G Dual Lens 4MP PT Smart SIM Camera with Built-in Mic & Speaker, IP66, Human Detect, 2 Way Talk, Alexa & SD Support Upto 256GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
Cybernautt X12S 8MP Quad HD 4G Solar SIM Camera with 8000mAh Battery, Alarm, Waterproof & Support SD up to 128GB
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Cybernautt |
|---|---|
| Applications | Campsites, Construction Site, Farm & Fish Pond |
| Audio | Two Way Audio |
| Battery Capacity | 8000 mAh |
Power Pixel 5MP 1080p ABS Dual Lens Wi-Fi Camera with IR Night Vision, Motion Detection & Two-Way Audio
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Power Pixel |
|---|---|
| Memory Card Support | 128 GB |
| Body Material | ABS |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Warranty | 1 Year |
Ezviz C8C Full HD 1080P IP65 White Outdoor Pan/Tilt Camera with Color Night Vision, CS-C8C
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | EZVIZ |
|---|---|
| Body Material | Smart Alarm: AI Person Detection Customized Alert Area: Supports Wi-Fi Pairing: AP DNR: 3D WDR: Digital BLC: Supports Black & White Night: 30 m Minimum Network Requirements: 2 Mbps |
| Warranty | 1 Year |
| Day & Night | IR-cut Filter with Auto-Switching |
| Network | Wired: RJ45 1 (10 M / 100 M Adaptive Ethernet Port) |
| Package Contents | It contains C8C Camera, 1.5 m Power Adapter, Screw Kit, Waterproof Kit, Drill, Template Regulatory & Information Quick Start Guide |
| Video Resulation | 1080P |
| Storage | Supported Micro SD Card, EZVIZ Cloud Storage |
| Wifi | Standard: IEEE802.11b, 802.11g, 802.11n Frequency Range: 2.4 GHz to 2.4835 GHz Channel Bandwidth: Supports 20MHz Security: 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK Transmission Rate: 11b: 11 Mbps, 11g: 54 Mbps, 11n: 72 Mbps |
Trueview T18178-AE 2MP + 2MP 4G Smart Linkage Dual Lens Pan-Tilt SIM Camera with Dual Monitoring, Active Defense Siren & Motion Tracking
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | Trueview |
|---|---|
| Current | 1 Amp |
| Camera | 2+2MP |
| Distance | IR: >30 m |
TP-Link Tapo C225 4MP 2K QHD 1440p PT Indoor Smart WiFi Camera with AI, Starlight Sensor, Night Vision, Alexa Google & Apple Home Compatibility
Rated 0 out of 5
0 ReviewsProduct Specifications
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | Tappo C225 |
| Warranty | 2 Year |
| Camera | 4MP |
| Network | Wi-Fi Protocol: IEEE 802.11b/g/n & 2.4 GHz Protocol: TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP & ONVIF Security: 128 bit AES Encryption with SSL/TLS |
| Resulation | 2K QHD (2560x1440 px) |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Additional Details | Input Trigger: Motion Detection, Person Detection, Line-Crossing Detection, Camera Tampering, Baby Crying Detection, Vehicle Detection, Pet Detection, Cat Meows Detection, Dog Bark Detection, Glass Break Detection & Smoke Alarm Detection |






There are no reviews yet.