Product details
Key Features
- TVI, AHD, CVI & CVBS.
₹4,999.00 Original price was: ₹4,999.00.₹1,669.00Current price is: ₹1,669.00.
| Brand | Prama |
|---|---|
| Camera | 5 MP |
| Warranty | Every Prama Product comes with 5 Years of Warranty |
| Connectivity | Technology: Wired Protocol: Wi-Fi |
| IR Distance | Up to 20M |
| Lens Size | 2.4 mm, 2.8 mm, 3.6 mm & 6 mm |
| Country of origin | India |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
| Brand | AUSHA |
|---|---|
| Package Contents | 1 Pc CCTV Camera, 1 Pc Cable with User Manual & Screw Set |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 2 MP |
| Package Contents | 1 Pc Camera, 1 Pc Stand, 1 Pc Adapter, 1 Pc Manual & 1 Pc Screw Kit |
| Memory Card Support | 32 GB micro SD |
| Suitable for | Watch Home, Watch Office, Watch Shop & Baby Monitoring |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| IR Distance | 30 m |
| Housing Material | Plastic |
| Expandable Storage Capacity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | OneXsale |
|---|---|
| Additional Details | Record Time: 720 hr |
| Body Material | Polycarbonate |
| Camera | 2MP |
| IR Distains | 20 M |
| Package Content | 1 Pc Camera, 1 Pc Charging Cable, Mount & User Manual |
| Brand | Godrej |
|---|---|
| Storage Capicity | 256 GB |
| Warranty | 1 Year |
| Camera | 5MP |
| Resulation | 1080p |
| Night Vision | up to 10M |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Brand | Hikvision | ||
|---|---|---|---|
| Additional Details | Controller Type: Iris | ||
| Warranty | 1 Year | ||
| Frame Rate | Main Stream: 20 fps (25601440) & 25 fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 50 Hz, 20 fps (25601440) & 30fps (23041296, 19201080 & 1280720) at 60 Hz | ||
| Connectivity | Wi-fi & Wired | ||
| Interface | 1 RJ45 10M/100M | Customer Care Number | 1800 222 699 |
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | Tappo C225 |
| Warranty | 2 Year |
| Camera | 4MP |
| Network | Wi-Fi Protocol: IEEE 802.11b/g/n & 2.4 GHz Protocol: TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP & ONVIF Security: 128 bit AES Encryption with SSL/TLS |
| Resulation | 2K QHD (2560x1440 px) |
| Wireless Range | 30-40M |
| Comunication | Two Way |
| Additional Details | Input Trigger: Motion Detection, Person Detection, Line-Crossing Detection, Camera Tampering, Baby Crying Detection, Vehicle Detection, Pet Detection, Cat Meows Detection, Dog Bark Detection, Glass Break Detection & Smoke Alarm Detection |
Select at least 2 products
to compare
There are no reviews yet.